Turecko Kuşadası

Kuşadası

Kuşadası (Kušadasi) je přístavní město a letovisko na západním pobřeží Turecka u Egejského moře. Z malého městečka o 3, 4 tisících obyvatel je město o skoro 80 tisících lidech a neustále se rozrůstá a ve velkém se zde staví. Pro dovolenou je rozumnější volba některé z okolních městeček, která cestovky často označují jako Kuşadası.

Zcela narovinu přímo město Kuşadası není moc pěkné. Vždy si u hotelu zjistěte, kde přesně je, zda je opravdu v Kuşadası nebo v některém okolním městečku. Z malé rybářské vesničky se stalo takové běžné turecké město, které není moc zajímavé, přesto že sem jezdí hodně turistů. Řešme tedy spíše letovisko jako takové a výlety do okolí.

Výlety do okolí

Umístění letoviska je dobré na výlety. Můžete vyrazit do 60 km vzdáleného Izmiru. Vyrazit na výlety do Efes, Selçuk nebo do národního parku Dilek (jezdí sem minibusy). Národní park Dilek má i pláže na koupání, můžete se projít kaňonem, je zde pěkná příroda a místní sem jezdí i kempovat.

Oblíbený je výlet na řecký ostrov Samos, který je vzdálený přibližně 20km. Trajektem nebo lodí zde budete do hodiny. Navštívit můžete také poutní místo Mareymana.

Pláže v letovisku Kuşadası

Přímo v centru města je pláž Palm Beach. Zajímavější pláží je Ladies Beach. Ta má dobré zázemí, ale počítejte se spoustou lidí, hlavně během turistické sezony.

Lepší pláže najdete v okolí, 5, 10, 15km od města Kuşadası. Pláže jsou i v národním parku Dilek. Pláže v okolí jsou menší, některé písčité, některé i s kameny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *