Kam do Turecka na dovolenku

Turecko kam na dovolenou

Kam vyrazit do Turecka na dovolenku? Samozřejmě to záleží na tom zda preferujete jen odpočinkovou dovolenou u moře, aktivní dovolenou, nebo návštěvu přírody a hor. Dnes se zaměřím na relaxační dovolenou u moře s možností nějakých výletů a aktivit.

7200 km dlouhé pobřeží nabízí mnoho krásných míst. Turecko nabízí spojení krásného moře (Středozemní a Egejské), turecké kuchyně a nákupů.

Turecká riviéra – jižní pobřeží Turecka ideální na dovolenou

Letoviska Lara, Belek, Kizilot, Side, Alanya, nebo třeba Kemer. Středozemní moře se spoustou krásných pláží a skvělé zázemí pro turisty, to je Turecká riviéra! Letovisko Side má pěkné staré centrum, nádherné pláže a blízkost historických památek. Alanya nabízí taktéž nádherné pláže, památky, ale také noční život. Turecká riviéra na jižním pobřeží Turecka patří mezi nejoblíbenější místo turistů.

Navštívit můžete pohoří Taurus, řeku Manavgat nebo křesťanské sídlo Perge. Antalya je cetrum celého regionu se spoustou možností. Obchody, trhy, hotely, pláže, zázemí a hlavně letiště.

Egejská riviéra v Turecku

Lokalita bohatá na přírodu. Hory v blízkosti moře, možnost navštívit také místa bohatá na památky. Pláže zde ale nejsou takové, jako na Turecké riviéře. Z Egejské riviéry se konají výlety na některé blízké řecké ostrovy, jako třeba Rhodos nebo Kos.

Na kratší dovolenou může být zajímavým místem také Istanbul. 2 a půl hodiny cesty a jste v Istanbulu. Gastronomie, nákupy, relax, zábava i koupání.

V Istanbulu je nejen co vidět, ale také co navštívit. Díky metru, tramvajím a trajektům můžete poznat tuto metropoli a okolí. Trajekty vás dostanou na některé ostrovy.

Tyrkysové pobřeží v Turecku

Hornatá část Turecka na jihu mezi Tureckou a Egejskou riviérou. Je zde několik zajímavých letovisek jako Dalyan, Kalkan nebo Marmaris. Najdete tu hezká místa, letovisko je vhodné také na potápění a různé aktivity. Každopádně pro klasickou dovolenou u moře bych nejspíš volil Tureckou riviéru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *