Co s sebou na dovolenou do Turecka

Co si sbalit do Turecka

Co si sbalit do Turecka? Co s sebou na dovolenou do Turecka? Záleží zda jedete do hor nebo na dovolenou k moři. Doporučím pár věcí na dovolenou do Turecka u moře. To je také nejčastější u turistů z ČR. Turecko je však částí v Evropě a dost věcí je podobných jako u Evropy.

Co si sbalit do Turecka?

Základem by mělo být cestovní pojištění. Pokud budu u dokumentů, tak zmíním pas. Ten by měl mít minimální platnost 6 měsíců od data návratu z Turecka. Dobré je mít kopii pojištění a pasu třeba v mobilu. V případě ztráty máte alespoň něco do doby než si vyřešíte nový pas. Stejně tak kopie pojištění je dobré mít v mobilu. Pokud jsme u pasu – ten vám stačí, víza do Turecka netřeba řešit.

Peníze – dobré je mít nějakou hotovost a také kartu. I kdyby jste nevybírali z bankomatu, vždy je to taková jistota. Peníze můžete ztratit. Je dobré mít vždy rezervu a kartu v sejfu v hotelu.

V Turecku není problém peníze směnit, vybrat z bankomatu (zjistěte si poplatky předem u banky).

Co dále si sbalit do Turecka na dovolenou?

Pokud užíváte nějaké léky, tak samozřejmě ty. Když jsem u léků, tak v Turecku vše pořídíte v lékárnách. Tedy je zbytečné brát desítky léků tzv. pro jistotu.

Doporučil bych opalovací krém s vyšším faktorem. Gel na ruce – občas nemusíte mít možnost si ruce umýt a přeci jen v Turecku jsou některé jiné bakterie než u nás. Když zmiňuji bakterie, osvědčilo se mi vždy v Turecku pořídit místní bílý jogurt, čímž do těla doplníte bakterie.

Především ženám doporučím přibalit si už na cestu šátek. I v letadle je často hodně klimatizováno. Některé obchody a taxi v Turecku jsou také hodně překlimatizované. Šátek vám pomůže částečně ochránit krk.

Jaké oblečení do Turecka?

Jednoduše stejné jako do Evropy. Ženy mohou mít něco umírněnějšího. Ale věřte že i Turkyně mají často krátké minisukně a velký výstřih. Přesto já doporučím extrémně neprovokovat. Vždy na cesty doporučuji i věci, které nepůsobí draze a nepoutají takovou pozornost.

Můžete si také do mobilu nainstalovat navigaci, nebo stáhnout mapové podklady do Google map. To jsou drobnosti, které usnadní vše v Turecku.

Na závěr k tomu co si sbalit do Turecka na dovolenou

Turecko ačkoli je muslimská země, je zde mírnější forma islámu. Přesto doporučím mít trošku střídmé oblečení. Bez ohledu na to že někteří místní se oblékají jak se oblékají.

Také ještě zmíním, že můžete narazit na klasické turecké záchody. Je dobré mít například papírové kapesníky (nemusí být papír) a gel na ruce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *