Pamukkale

Vápencové terasy na jihozápadě Turecka, to je Pamukkale. Místo, které jste určitě viděli na fotkách. Terasovitá jezírka, které vytvořily minerální prameny s vysokým obsahem vápníku.

Koupání v Pamukkale zakázáno

Možná by jste si na první pohled řekli, že Pamukkale bude skvělým místem na koupání, to je zde však zakázané (nebylo tomu tak vždy). Terasy mají trasy, po kterých lze chodit, budete si muset sundat obuv. Nutno dodat, že tyto kroky jsou na místě, při množství turistů, kteří Pamukkale každý rok navštíví by zde s volnějším režimem již nic nebylo.

V minulosti kolem Pamukkale vznikaly hotely, které zároveň odčerpávaly vodu a turisté také terasy poničily, voda je dodnes problém, je jí nedostatek, osobně doporučím toto skvělé místo navštívit, dokud ještě existuje v aktuální podobě.

Okolí Pamukkale a co navštívit

Hned nad jezírkovými terasami se nachází pozůstatky antického lázeňského města Hierapolis, to jistě navštivte. Součástí Hierapolis je i archeologické muzeum.

V blízkosti (15 km) se nachází město Denizli, mimochodem v Denizli najdete i lyžařský areál, město je správním městem pro stejnojmenný region.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *